جاروبرقی پاناسونیک

جاروبرقی پاناسونیک

جاروبرقی پاناسونیک

تولید و ساخت جاروبرقی دارای تاریخچه ای۱۰۰ ساله می‌باشد و در دنیای کنونی به یکی از لوازم ضروری در خانه تبدیل گشته است. جاروبرقی پاناسونیک ممکن است یک محصول پیچیده به نظر آید اما این چنین نیست.

جاروبرقی تنها از ۶ مولفه اساسی تشکیل گشته است. درگاه ورودی جاروبرقی پاناسونیک که ممکن است شامل انواع لوازم جانبی تمیز کننده باشد. درگاه خروجی اگزوز، یک موتور الکتریکی، کیسه متخلخل و ….

جاروبرقی پاناسونیک
جاروبرقی پاناسونیک

تولید و ساخت جاروبرقی دارای تاریخچه ای۱۰۰ ساله می‌باشد.

هنگامی که جارو برقی را به پریز متصل نموده و آن را روشن می‌کنید، یک سری اتفاقات و رویداد هایی رخ می دهند که در پایین به آنها اشاره شده است.

 جریان الکتریکی برق موتور را روشن میکند. موتور جاروبرقی پاناسونیک به یک فن متصل شده است که دارای تیغه هایی زاویه دار است. (دقیقا مانند پیشرانه هواپیما)

 با چرخیدن فن جاروبرقی، هوا به سمت جلو می‌رود. هنگامی که ذرات هوا در جاروبرقی به جلو رانده می شوند چگالی ذرات و فشار هوا در مقابل فن افزایش پیدا می‌کند و در پشت فن جاروبرقی فشار وارده کاهش می یابد. این افت فشار در پشت فن مانند افت فشار در نی نوشابه است. سطح فشار موجود  در ناحیه پشت فن، تحت تاثیر فشار خارج شده از جاروبرقی قرار می‌گیرد. این حرکت موجب تشکیل یک خلاء جزئی و ایجاد مکش در جاروبرقی پاناسونیک می گردد.

 فشار هوا در جاروبرقی کمتر از میزان فشار هوا در محیط بیرون است. بنابراین هوای محیط از طریق درگاه ورودی به درون جاروبرقی پاناسونیک سوق داده می‌شود. تا زمانی که فن و جارو برقی در حال کار باشند جریان هوا به طور ثابت وارد درگاه می‌شود. حال یک سال پیش می‌آید که چگونه این جریان هوا می‌تواند گرد و غبار و زباله های موجود در روی فرش شما را جمع‌آوری و تمیز کند؟ اصل مهم و اساسی نیروی اصطکاک می باشد که باعث تمیز شدن آلودگی‌ها می گردد.

بررسی جاروبرقی پاناسونیک

جاروبرقی پاناسونیک یکی از راحت ترین و مناسب ترین وسایل در رابطه با نظافت خانگی به شمار می‌آید و امروزه مورد استفاده اقشار بسیار زیادی در دنیا می باشد. این جارو برقی دارای طراحی هوشمندانه ای بوده و به طور موثر می تواند گرد و غبار و سایر ذرات ریز روی سطوح را جمع کند.

فشار منفی درون جاروبرقی پاناسونیک

ساده ترین روش برای توضیح دادن آنکه جاروبرقی چگونه می تواند بقایا و مواد ریز را از روی سطوح جمع‌آوری کند، استفاده از نی خواهد بود؛ به گونه ای که هنگام نوشیدن نوشابه از طریق نی، عمل مکیدن باعث ایجاد فشار هوای منفی میگردد. جاروبرقی نیز فشار منفی هوا را در داخل خود ایجاد کرده که باعث عمل مکیدن می‌شود.

موتور الکتریکی

جاروبرقی پاناسونیک از یک موتور الکتریکی استفاده می کند که یک فن را به چرخش وادار می کند.

 در واقع جارو برقی هوا را مکش کرده و هر ذره کوچکی که در اطراف جاروبرقی قرار داشته باشد را به داخل کیسه خود هدایت می‌کند. ممکن است فکر کنید که بعد از چند ثانیه این واکنش پایان می پذیرد و اتمام می یابد زیرا هوای زیادی به داخل محفظه وارد گشته است.

لازم است بدانید که طراحان این وسیله ضروری در امر خانه داری یک خلاء که دارای درگاه اگزوز میباشد را در داخل جاروبرقی تعبیه نمودند که هوا را به طرف دیگر انتقال دهد و به موتور الکتریکی جاروبرقی اجازه داده تا عملکرد خود را به طور عادی ادامه دهد.

فیلتر

هوا از فیلتر عبور کرده و به بیرون میرود. فیلتر ذرات بسیار ریز و گرد و غبار جمع شده را در داخل کیسه حبس می کند. قدرت و توان جاروبرقی تنها با قدرت موتور آن تامین نمی‌شود؛ بلکه اندازه پورت ورودی جاروبرقی نیز اهمیت بسزایی دارد. هرچه گذر لوله باریک تر باشد قدرت مکش بیشتری حاصل می‌گردد، زیرا عبور کردن هوا از یک لوله باریک تر به این معنی است که باید هوا سریعتر عبور کند.

جاروبرقی پاناسونیک در انواع مختلفی تولید و تهیه می‌شود اما تقریباً تمامی آنها بر اساس ایجاد فشار منفی با استفاده از فن عمل می‌کنند. در ابتدا فشار منفی توسط فن ایجاد می‌شود. در ادامه با به دام انداختن خاک مکیده شده و عملکرد اگزوز، گرد و غبار و ذرات ریز خاکروبه در درون کیسه و محفظه جاروبرقی جای میگیرند.

جاروبرقی پاناسونیک
جاروبرقی پاناسونیک

جاروبرقی های شرکت پاناسونیک

راهنمایی هایی در مورد نحوه استفاده درست از جاروبرقی پاناسونیک

۱_ از جاروبرقی زیاد کار نکشید.

 اولین نکته در مورد استفاده از جاروبرقی پاناسونیک بهره‌ وری از آن به طور میانگین و متوسط است؛ به گونه‌ای که فشار زیادی به دستگاه وارد نگردد.

۲_ یک بار کافی نیست.

برای تمیز کردن و بهره وری مناسب در سطوح آلوده چندین بار یک نقطه را جارو بزنید تا تمام آلودگی ها و ذرات کوچک آن رفع شوند. مهمتر از آن، جارو کردن در جهت های مختلف است؛ زیرا موجب می‌شود که تمامی مناطق آلوده به خاکروبه و گرد و غبار تمیز گردند.

۳_ یک برنامه انتخاب کنید.

نکته مورد اهمیت دیگر در تمیز نمودن و جارو کردن محیط خانه ایجاد یک برنامه است.

 به این منظور باید تعیین کنید که چه روزهای خاصی از ماه یا هفته را به جارو نمودن اختصاص می‌دهید. پیروی از یک برنامه منظم و عمل کردن به طور دقیق به آن برنامه موجب اطمینان شما از تمیز بودن کف خانه می‌شود.

 در بیشتر خانه ها جارو کردن یک بار یا دو بار در هفته کافی به نظر می‌رسد، با این حال در مناطق پر رفت و آمد خانه ممکن است نیاز به تعداد دفعات بیشتری برای جارو کردن داشته باشید.

۴_ کیسه جاروبرقی پاناسونیک را تعویض کنید.

یک نکته واضح دیگر برای تمیز کردن محیط خانه وجود دارد. ضروری است بعد از گذشت مدت زمان خاصی کیسه جاروبرقی را تخلیه و تعویض نمایید؛ زیرا بعد از چندین نوبت اجرای جارو امکان دارد ظرفیت آن پر شده باشد و دیگر گنجایشی برای نوبت های آتی در آن وجود نداشته باشد. لذا همیشه به سطح و میزان پر بودن این کیسه توجه و دقت ویژه ای فرمایید.

۵_ هر از گاهی مبلمان را جابجا کنید.

در هنگام جارو زدن، وسایل بزرگتر و حجیم تر مانند مبلمان بایستی جابجا شوند و زیر آن ها تمیز و مرتب گردد؛ زیرا با گذر زمان ممکن است بعضی ذرات خاکروبه و گرد و غبار در آن مکان باقی مانده باشند. این امر به تمیز تر شدن منزل شما کمک شایانی می‌کند.  

جاروبرقی panasonic
جاروبرقی panasonic

تنوع بسیار زیاد جاروبرقی های پاناسونیک

جاروبرقی پاناسونیک یک محصول کاربردی و بسیار ضروری در وسایل خانه داری به حساب می‌آید. این محصول مطابق بهترین تجهیزات و مواد ساخته شده تولید گشته است تا نظر مصرف کننده گرامی را جلب کرده و نیاز او را تا مدت‌ها تأمین نماید. با کمک جاروبرقی ساخت پاناسونیک می توانید خرده ریزها و گرد و غبارهای موجود در روی سطح فرش و کف خانه خود را پاک کرده و محیطی کاملاً تمیز را فراهم کنید.

جاروبرقی ساخت پاناسونیک مکنده بسیار قدرتمندی را در درون خود جای داده است. این شرکت انواع مختلفی از جاروبرقی را در مدل ها و طرح های گوناگون تولید، طراحی و ساخته است. هر کدام از این جاروبرقی ها دارای توان خروجی متفاوتی هستند و گنجایش مختلفی جهت انبار نمودن ضایعات در درونشان دارا می باشند.

 اگر در صدد خریدن یک جاروبرقی پرقدرت با بازدهی و عملکرد قابل قبول برای خانه خود هستید، پیشنهاد ما جاروبرقی همه کاره پاناسونیک است. با استفاده از این محصول کف خانه شما همیشه براق باقی می ماند!

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>