سشوار پاناسونیک

سشوار پاناسونیک

سشوار پاناسونیک

سشوار پاناسونیک یک وسیله الکتریکی به حساب می‌آید که به منظور خشک کردن و سبک کردن موها ساخته شده است. سشوار پاناسونیک از یک فن برقی برای دمیدن هوا در داخل کویل گرمایشی خود استفاده می کند. هوا با عبور کردن از خشک کن سشوار گرم می شود و زمانی که هوای گرم به موهای خیس برخورد می‌کند آب درون موها تبخیر می گردد.

 در آرایشگاه برای مدل دادن به موهای افراد از سشوار با انواع برس و شانه استفاده می شود. سشوار های ساخته شده توسط شرکت پاناسونیک دارای قدرت موتور های گوناگونی هستند و برای مصارف حرفه ای که نیاز به روشن ماندن طولانی مدت سشوار می باشد مناسب هستند. سشوارهای ساخته شده توسط پاناسونیک دارای یون های منفی متعددی در داخل خود می باشند. این یون های منفی در سشوار  به خشک کردن سریع تر موها کمک شایانی می‌کند. این یون ها موجب لطافت و نرمی زیاد مو  می گردند.

این سشوار علاوه بر تولید بادهای گرم جهت خشک کردن موها، باد سرد نیز ایجاد می‌کند که موجب لطافت بیشتر و درخشندگی  بالاتر موها می گردد. این سشوار برای کارهای حرفه ای آرایشگری طراحی و تولید گشته است.  سشوارهای ساخته شده توسط شرکت پاناسونیک مناسب برای مصارف خانگی و مصرف در آرایشگاه ها می باشند. شرکت پاناسونیک ضمن حفظ نمودن کیفیت محصول سشوار تولیدی خود به جلب رضایت مشتری نیز اهمیت ویژه ای داده است.

سشوار پاناسونیک
سشوار پاناسونیک

اولین سشوار ساخته شده

اولین سشوار دستی در سال ۱۹۲۵ تولید شد. این سشوار تنها ۱۰۰ وات گرما تولید می کرد و توانایی خشک کردن سریع موها را نداشت و همچنین وزن آن به بیش از یک کیلوگرم می رسید، زیرا در طراحی و ساختار آن از فلز روی استفاده شده بود.

طراحی و ساختار سشوار

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام طراحی سشوار باید به آن توجه و دقت داشت، میزان توان گرمایش دستگاه است. سشوار پاناسونیک در انواع توان ها و برای مصارف مختلف تهیه و تولید می گردد و از آنجا که هوای گرم قادر به جذب رطوبت بیشتری در مقایسه با هوای سرد است، لذا دمای جریان هوا در سشوار بسیار مهم است.

 دستگاه سشوار تهیه شده توسط پاناسونیک این تضمین رامیدهدکه سشوار حرارت کافی برای خشک کردن سریع موها را فراهم کند. با وجود این توضیحات بالا بردن درجه حرارت سشوار تنها عامل مهم برای خشک کردن مو ها نیست. هوای جریان یافته از داخل سشوار بایستی به سرعت از میان موها عبور کند تا موها رطوبت خود را حفظ کنند که بازدهی فن سشوار در اینجا یک عامل مهم و کمک کننده به شمار خواهد آمد.

ایمنی، یک اصل مهم در تولید سشوار به حساب می آید.
ایمنی، یک اصل مهم در تولید سشوار به حساب می آید.

ایمنی سشوار Panasonic

یکی دیگر از معیارهای اصلی و کلیدی در طراحی سشوار ایمنی دستگاه می باشد.

 نکته اول: در ابتدا باید دقت کنیم که سشوار به حدی داغ نشده باشد که دست را بسوزاند. محفظه ی پلاستیکی سشوار باید در یک دمای مناسب باقی ماند و بیش از اندازه  گرم نشود، در غیر این صورت منجر به آتش‌سوزی دستگاه سشوار می‌شود. مهندسین سازنده سشوار تولیدی پاناسونیک یک سوئیچ جهت قطع کردن  دما را ساخته و ایجاد نموده اند تا از داغ شدن بیش از حد کویل گرمایشی دستگاه جلوگیری نماید. این سوئیچ قطع سشوار با متوقف کردن فن سشوار، سیم پیچ گرمایش را خاموش می کند.

نکته دوم: سشوار پاناسونیک نبایستی موجب ایجاد شوک الکتریکی شود. محافظت از سشوار در برابر شوک‌های وارده اقدام بعدی مهندسین در طراحی سشوار ساخته شده توسط پاناسونیک بوده است. مهندسین طراحی و ساخت سشوار پاناسونیک برای جلوگیری از برق گرفتگی تصادفی از شوکهای وارده به سشوار  جلوگیری کرده اند. این شرکت با در نظرگیری دیگر فاکتورهای مهم از قبیل وزن و طراحی قابل پسند مصرف کننده گام بلندی جهت توسعه محصولات خود در بازار برداشته است.

 به منظور راحتی استفاده کنندگان از سشوار های پاناسونیک آنها را طوری طراحی کرده اند که تنها ۵۰۰ گرم وزن داشته و به راحتی قابل جابجایی در دست و حمل باشند.

اجزای سازنده و تشکیل دهنده سشوار Panasonic

سشوار های ساخت پاناسونیک از یک سری اجزای مختلف و گوناگون تشکیل شده‌اند که در زیر به معرفی آنها می پردازیم.

موتور الکتریکی، تیغه فن، سیم کشی مسی، مکانیزم تعویض و مونتاژ دیگر اجزای برقی از مواد سازنده سشوار پاناسونیک به حساب می آیند.پلاستیک های مورد استفاده در ساخت پوسته خارجی سشوار بایستی دوام کافی را داشته و در عین حال بسیار سبک باشند. سشوار ها ممکن است خطرناک باشند؛ زیرا به صورت اتفاقی به داخل سینک یا وان پر از آب فرو می‌روند. بنابراین مراقبتهای لازم برای کنترل سشوار بایستی انجام پذیرد تا احتمال برق گرفتگی برای فرد استفاده کننده کاهش پیدا کند.

کیفیت بالای سشوارهای پاناسونیک
کیفیت بالای سشوارهای پاناسونیک

کیفیت سشوار panasonic

کیفیت سشوار های تولید شده توسط شرکت پاناسونیک صعودی و بسیار مناسب بوده است. علاوه بر این تغییرات بسیار زیادی نیز در طراحی آنها انجام گرفته است. پیشرفت های انجام شده در طراحی این سشوار ها ایمنی دستگاه را بسیار افزایش داده و قدرت آن را به چندین برابر بالاتر رسانده است.

سشوارهای خشک کننده مو به حداکثر مقدار گرمای تولیدی خود رسیده‌اند و کاربر مصرف‌کننده می‌تواند با خیالی راحت و آسوده از آنها استفاده کند، بدون اینکه خطر سوزاندن پوست یا موی خود را به دنبال داشته باشد. این شرکت در صدد تولید سشوارها و خشک کننده های مویی می باشد که ساکت و آرام تر عمل کرده و همچنین نگهداری و کار با آنها آسانتر باشد.

 پاناسونیک قصد دارد تا ظاهر محصولات خود را بهبود بخشد، لذا در همین راستا تلاش کرده تا با ساخت خشک کن و سشوار هایی در رنگ ها و طرح های مختلف کاربران جوان را به سوی محصولاتش کشانده و نظر آنان را به خود جلب نماید. کیفیت بالای ساخت سشوار در مجموعه تولیدی شرکت پاناسونیک یک اصل بسیار اساسی به حساب می‌رود. ایمنی این محصولات نیز بسیار بالا و دقیق تنظیم و طراحی شده است.

سشوار های مدرن پاناسونیک از Gfci در ساختار محصولات خود استفاده کرده اند تا از ایجاد جریان برق اتفاقی جلوگیری به عمل آید. این ویژگی در سشوارهای پاناسونیک منجر به از بین رفتن خطر برق گرفتگی در حین کار با سشوار شده است و برای صنعت جهانی پیشرفتی عظیم و بسیار بزرگ به حساب می آید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>