دستگاه چند کاره لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501

فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501

دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501

دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 یک ساده اما نسبتاً حرفه‌ای و کار راه بینداز عالی به حساب می‌آید. دستگاهی که می‌توان در شرکت‌ها یا دفترهای خیلی خاص مشاهده کرد. مسلماً هر دستگاهی که کارکرد خاصی داشته باشد، باید در مکان‌های خاص هم استفاده شود. البته این مدل هم شبیه به بقیه است؛ اما ویژگی‌های ممتاز بیشتری از نمونه‌های عادی دارد. پاناسونیک همیشه در تلاش است تا با تولید نمونه‌های مختلف فکس، بازار این نوع دستگاه را در دست خود بگیرد. در حال حاضر، دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 از نمونه‌هایی است که می‌توان کمتر در جایی مشاهده کرد؛ اما در هر جا بوده، به اصطلاح عمری از آن استفاده کرده‌اند.

فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501
فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501

در ادامه به بررسی ویژگی‌های فنی و ظاهری دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 خواهیم پرداخت.

ویژگی دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL ۵۰۱

ظاهر دستگاه

ظاهر این دستگاه به رنگ طوسی تیره است. این رنگ برخلاف بقیه دستگاه‌های عادی به نظر می‌رسد. در سمت چپ دستگاه تمامی شماره‌ها حالت آرگونومیک و منظم خاصی قرار گرفته‌اند. همچنین اندازه بزرگی داشته و هر کاربری به راحتی می‌تواند آن‌ها را استفاده کند. در وسط و سمت راست دستگاه، دکمه‌های پیمایش قرار دارد. با استفاده از این دکمه‌ها به راحتی می‌توان در منو جابه‌جا شد یا فکسی را قبول یا رد کرد. همچنین ساختار بسیار منظمی دارد. کاغذ به راحتی از بالا وارد شده و از شیار وسط خارج می‌شود.

تکنولوژی چاپ

این دستگاه به روز است. در واقع سعی شده تا تکنولوژی‌های نسبتاً به روز و متداول جامعه در آن به کار گرفته شود. فناوری چاپ دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 به صورت لیزری است. این فناوری باعث می‌شود تا کیفیت چاپ روی کاغذها و سرعت مراحل بسیار بهتر و بیشتر از نمونه کاربنی باشد.

سرعت دستگاه

یکی از ویژگی‌های ممتاز این دستگاه در سرعت است. این مدل دارای سرعت چاپ نسبتاً بالای است. در واقع باید گفت می‌تواند در هر دقیقه ۱۰ برگ را چاپ کند. سرعت دیگر که باید مورد بررسی قرار بگیرد، مربوط به مودم است. سرعت مودم این مدل برابر با ۱۴٫۴ کیلوبیت بر ثانیه است. این عدد همانند بقیه بوده و از این رو در ارسال و دریافت فکس مشکل خاصی ندارد. مهم همان سرعتی بود که در اول نوشتیم و مزیت برای این مدل به حساب می‌آید.

حافظه فکس

حافظه فکس برای خیلی از افراد مهم است. در واقع بعضی شرکت‌ها و ادارات به دنبال دستگاهی هستند که حافظه فکس بالایی داشته باشد که خوشبختانه می‌توان در این مدل مشاهده کرد. مقدار حافظه دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 برابر با ۱۲۰ است؛ یعنی اینکه می‌تواند تا ۱۲۰ فکس را در صورت نبودن کاغذ در داخل سینی در خود ذخیره کند. همین ویژگی نشان می‌دهد که این دستگاه می‌تواند برای مکان‌هایی با حجم کاری نسبتاً بالا هم مورد استفاده قرار بگیرد.

ظرفیت تغذیه

انتظار می‌رفت که ظرفیت تغذیه این مدل نسبت به حافظه فکس آن هم بالا هم باشد؛ اما اینطور نیست. ظرفیت ADF برای این دستگاه برابر با ۱۵ برگ است. این ویژگی برای خیلی از شرکت‌ها مهم است. این قابلیت باعث می‌شود تا شما بتوانید ۱۵ برگ را به صورت همزمان و پشت سر هم برای مقصد خاصی ارسال کنید. به این صورت دیگر نگران گم شدن کاغذی در مقصد نخواهید بود. البته ۱۵ برگ هم عدد کمی نیست؛ اما بهتر بود که پاناسونیک کمی این ظرفیت را در این مدل بیشتر می‌کرد.

صفحه نمایش

این دستگاه دارای صفحه نمایش بزرگ و مناسبی است. این صفحه می‌تواند تا ۱۶ کاراکتر با اندازه مناسب نشان دهد و از این رو مشکلی در خواندن آن‌ها وجود ندارد.

ظرفیت سینی

 یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد برای دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL ۵۰۱ داشتن سینی با ظرفیت ۱۵۰ برگ است. این با توجه به ظرفیت حافظه فکس، عدد خیلی مناسب و بالایی به حساب آمده و می‌تواند برای دفترهای با حجم کاری بالا مورد استفاده قرار بگیرد. نکته اصلی اینکه تنها کاغذ مورد استفاده برای این دستگاه فقط A4 است. البته برای همه دستگاه‌های فکس باید از A4 استفاده کرد. در صورتی کاغذتان کوچک یا بزرگ بود، باید در اندازه استاندارد کپی کرده و سپس آن را ارسال کنید.

مشخصات دستگاه

دستگاه چند کاره لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501
دستگاه چند کاره لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501

در ادامه به بررسی مشخصات دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL ۵۰۱ به صورت شناسنامه آن خواهیم پرداخت:

 • دارای تکنولوژی چاپ لیزری
 • دارای رزولوشن فکس ۶۰۰×۶۰۰
 • دارای حافظه فکس با ظرفیت ۱۲۰ برگ
 • دارای گوشی تلفن
 • دارای سرعت مودم ۱۴٫۴ کیلوبیت بر ثانیه
 • دارای قابلیت شماره‌گیر خودکار
 • دارای سینی با ظرفیت ۱۵۰ برگ
 • دارای تغذیه خودکار با ظرفیت ۱۵ برگ
 • دارای سرعت چاپ ۱۰ برگ در هر دقیقه
 • دارای قابلیت نشان دادن شماره تماس گیرنده
 • دارای قابلیت بزرگنمایی تا ۲۰۰ درصد
 • دارای قابلیت جابه‌جایی خودکار بین حالت فکس و تلفن
 • دارای صفحه نمایش باقابلیت نمایش ۱۶ کاراکتر
 • دارای قابلیت تماس با حالت پالس یا Tone
 • دارای منشی تلفنی

خرید این دستگاه برای چه افرادی مناسب است؟

مهم‌ترین سؤال در هنگام خرید هر دستگاه فکس این است که آیا این مدل مناسب شرکت ما خواهد بود یا خیر؟ خرید دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 برای شرکت یا اداراتی توصیه می‌شود که حجم کاری بالایی دارند. به هرحال ظرفیت بالا در حافظه فکس و سینی و همچنین کیفیت بالایی هم که دارد، می‌تواند تضمین کننده همین مسئله باشد. برای خرید فقط کافی است که با نمایندگی پاناسونیک بگیرید.

کارشناسان فروش و باتجربه پس از مشاوره، بهترین مدل را براساس نیاز شما معرفی خواهند کرد. همچنین در صورتی که قصد تعمیر دستگاه فکس لیزری پاناسونیک مدل KX-FL 501 داشتید، فقط کافی است که واحد نمایندگی تعمیرات دستگاه فکس تماس بگیرید. کارشناسان باتجربه با داشتن تجهیزات به روز و کامل و همچنین دانش اختصاصی و با استفاده از قطعات اورجینال اقدام به تعمیر و عیب‌یابی دستگاه می‌کنند. علاوه بر این می‌توانید پیام خود را در بخش تماس با ما ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>