تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X
تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X تلفنی قدیمی و آشنا از محصولات پاناسونیک است. نوعی دستگاهی که از قدیم و تاکنون در بسیاری از شرکت‌های با واحدهای داخلی زیاد استفاده می‌شود. این دستگاه تلفن از آن جهت معروف است که قابلیت انتقال تماس بین واحدهای مختلف را دارد. البته که فقط این قابلیت‌های تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X نیست. اسپیکر، کالر آیدی، طراحی زیبا و مقاوم، قابلیت کنفرانس، انتقال تماس به خط دیگر از جمله‌ ویژگی‌های این تلفن محبوب پاناسونیک است. در ادامه به معرفی این دستگاه تلفن می‌پردازیم.

ویژگی‌های تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X
تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

ابعاد

ابعاد پایه این گوشی ۱۰۷*۱۸۳*۲۱۸ میلی‌متر است. وزن تلفن ۸۰۰ گرم است. وزن نسبتاً سبکی که فضای زیادی را هم اشغال نمی‌کند. خود گوشی تلفن وزنی معادل ۲۰۰ گرم دارد که دست را در نگه داشتن خسته نخواهد کرد.

جنس بدنه

جنس بدنه این تلفن پلاستیک از نوع محکم بوده و دارای رنگ‌های سفید و مشکی است. در سمت راست این دستگاه تلفن ۱۲ دکمه CO قرار گرفته است. دیگر کلیدها شامل Intercom، انتقال تماس، DND، میوت، ترنسفر، پاوس و غیره زیر نمایشگر قرار دارند. دکمه شماره‌گیرها با در وسط قرار گرفته که اندازه بزرگ آن‌ها شماره گرفتن را بسیار راحت‌تر کرده است. از آنجایی که کاربرد این دستگاه در شرکت‌ها و ادارات است، از این رو باید شماره‌گیرها نسبت به بقیه بزرگ‌تر باشند تا کارمندان به راحتی با دیگر بخش‌ها ارتباط برقرار کنند.

صفحه نمایش

صفحه نمایش آن اندازه خیلی بزرگی ندارد؛ اما می‌تواند تا ۱۶ رقم را به راحتی و خوانا نمایش دهد. در واقع مشکلی در خواندن شماره‌ها وجود نخواهد داشت.

صدای زنگ را می‌توان در سه سطح بلند، کم و خاموش تنظیم کرد. همچنین با استفاده از navigator key می‌توان صدای بلندگوی دیجیتال، صدای گوشی و کنتراست صفحه نمایش را هم تنظیم کنید.

انتقال تماس

مهم‌ترین قابلیت تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X که آن را بین بقیه ممتاز کرده است، داشتن انتقال تماس است. با استفاده از دکمه‌هایی که در سمت راست و زیر صفحه قرار گرفته است، به راحتی می‌توان تماس را در وضعیت مورد نظر تنظیم کرد. هر دکمه دارای یک ال ای دی است که رنگ‌های آن قرمز یا سبز خواهد بود. دکمه‌های سمت را برای انتقال تماس بین واحدها و دکمه زیر صفحه شامل Pasue، Transfer، Flash/Recal، Hold و Auto Dial است. همچنین دارای هدست است که یک ویژگی بسیار ممتاز برای چنین دستگاه‌هایی به حساب می‌آید.

اسپیکر

اسپیکر این تلفن کیفیت بسیار بالایی دارد که می‌توان میزان صدای آن را در سه سطح تنظیم کرد.

کالر آیدی آن هم می‌توان شماره‌های دریافتی را به راحتی نمایش دهد. در صورتی که شماره آشنا بود، می‌توان آن را به بدون پاسخ به واحد مورد نظر متصل کرد.

امکانات موجود در تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X
تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

این گوشی تلفن نسبت به بقیه نمونه‌ها دارای امکانات منحصر به فردی است. در واقع همین امکانات است که آن را به سانترال محبوبی تبدیل کرده است. قابلیت انتقال تماس در واقع این مدل گوشی وجود دارد. البته نیاز است که برای استفاده از آن، دیگر کارها مانند سیم‌کشی بین واحدها هم انجام دهد. در غیر این صورت امکان استفاده وجود نخواهد داشت. پاناسونیک تنها برندی است که درزمینهٔ تولید و فروش چنین دستگاه‌هایی در دنیا فعالیت می‌کند.

امکاناتی که در تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X وجود دارد، شامل:

 • دارای قابلیت اتصال به دیوار
 • دارای یک خط تلفن و تک کاربره بودن
 • دارای دفترچه تلفن
 • دارای صفحه نمایشگر با قابلیت نمایش ۱۶ شماره و حرف به صورت تک خطی
 • دارای قابلیت کنفرانس
 • دارای انتقال تماس بین واحدهای یک بخش
 • دارای اسپیکر
 • دارای کالرآیدی
 • دارای قابلیت دسترسی سریع به شماره تلفن
 • دارای جک هدفون
 • دارای کلیدهای قابل‌برنامه‌ریزی برای انجام دادن کارهای مختلف مانند انتقال تماس، ساکت کردن و غیره با ال ای دی دو رنگ
 • دارای قابلیت تنظیم صدای بلندگو
 • دارای قابلیت تنظیم صدای گوشی
 • دارای قابلیت تنظیم صدای زنگ
 • دارای قابلیت تنظیم روشنایی صفحه نمایشگر (البته باید گفت که قابلیت نور پس زمینه ندارد.)
 • دارای لامپ نشان‌گر تماس و پیام دریافتی
 • دارای کلیدهای مختلف از جمله Mute، DND، Auto Answer

امکاناتی که در این مدل گوشی وجود ندارد

مهم‌ترین کاربرد و ویژگی این گوشی برای استفاده در انتقال تماس واحدهای داخلی است. اینکه چه فاصله‌ای هم بین واحدهای داخلی وجود داشته باشد، اهمیتی ندارد. چندین قابلیت در این گوشی تلفن وجود ندارد. قابلیت‌هایی که شاید نبود آن‌ها در نگاه اول خیلی تعجب‌آمیز به نظر برسد؛ اما وقتی کمی موشکافانه نگاه می‌کنیم، نیازی هم نیست.

قابلیت‌هایی که در تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X وجود ندارد، شامل:

 • نداشتن قابلیت ضبط مکالمه
 • نداشتن قابلیت منشی تلفنی
 • نداشتن قابلیت ضبط منشی تلفنی
 • نداشتن نور پس زمینه صفحه کلید (این مسئله می‌توان استفاده از دستگاه را در تاریکی شب کمی سخت کند. البته از آنجا که کاربری اداری دارد، از این رو کمتر پیش می‌آید که کسی در تاریکی یا شب استفاده کند.)
 • نداشتن قابلیت ارسال و دریافت پیامک

تعمیر تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X

دستگاه تلفن پاناسونیک مدل KX-T7730X مانند هر دستگاه دیگری می‌تواند دچار آسیب شود. متصل نشدن واحدهای داخلی مهم‌ترین مشکل این گوشی تلفن است. این مسئله می‌تواند ناشی از خرابی تلفن یا سیم‌ها باشد. برای این منظور باید ابتدا دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد. اینکه آیا دکمه‌ها یا نرم‌افزار گوشی دچار مشکل شده است یا خیر. در صورت که هیچ مسئله‌ای در خود دستگاه وجود نداشت، آنگاه باید به سراغ سیم‌های ارتباطی رفت و آن‌ها را بررسی کرد. به هرحال مشکلی نیست که قابل برطرف شدن نباشد.

تعمیر تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730X بهتر است که در خود شرکت مورد بررسی قرار بگیرد. اگر مشکل از خود دستگاه بود، تلفن به واحد تعمیرگاه برده می‌شود و پس از تعمیر باز به خود شرکت بازگردانده می‌شود. در صورتی که شما در شرکت خود برای اتصال واحدها از چندین تلفن پاناسونیک مدل KX-T7730X استفاده می‌کنید، فقط کافی است که با نمایندگی تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما با استفاده از به‌ روزترین تکنولوژی و قطعات اورجینال اقدام به تعمیر و برطرف کردن انواع عیب می‌کنند.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>