مایکروفر پاناسونیک

مایکروفر پاناسونیک

مایکروفر پاناسونیک

مایکروفر پاناسونیک یکی از با کیفیت ترین و معتبرترین محصولات گرمایش مواد غذایی به حساب می آید. مایکروفر پاناسونیک برای گرم کردن غذاهای منجمد و یخ زده مورد استفاده قرار می‌گیرد.مایکروفر پاناسونیک در فناوری‌های مدرن به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از رایج ترین و شایع ترین کاربردهای این مایکروفر گرم کردن سریع مواد غذایی است.

مایکروفر پاناسونیک می‌تواند در مدت زمان کوتاهی غذای شما را گرم،حاضر و آماده کند. این مایکروفر در صنعت پخت و پز بسیار همه گیر شده است.

مایکروفر چیست؟

مایکروفر یک محصول جهت طبخ و یا گرم کردن مواد غذایی مورد مصرف می باشد. این مایکروفر دارای یک موج مغناطیسی به طول موجی در محدوده ی۰٫۰۰۱  متر کوتاهتر از یک موج رادیویی معمولی است. اما طول موج آن از محدوده تابش مادون قرمز بیشتر است. امواج مایکروفر در طراحی و تولید رادار ، در ارتباطات و برای گرم کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.مایکروفر در حقیقت یک اجاق گاز برقی محسوب می‌شود که با قرار گرفتن در معرض تابش امواج الکترومغناطیسی در محدوده فرکانس مدنظر خود، مواد غذایی را گرم میکند.

این کار باعث می‌شود مولکول های قطبی موجود در مواد غذایی دچار فرایندی به نام گرمایش دی الکتریک شوند که در آن چرخش مواد غذایی و تولید انرژی حاصل می گردد.تشعشع امواج مایکروویو می‌تواند بافت‌ها و اندام بدن را به همان روش گرم کردن غذا گرم نماید و قرار گرفتن در معرض امواج با سطوح بالای مایکروفر منجر به سوختگی های گسترده در بدن می‌شود.

مایکروفر پاناسونیک
مایکروفر پاناسونیک

امواج مایکروفر کوتاه برد به حساب می آیند.

امکانات مایکروفر پاناسونیک

مایکروفر یک وسیله رایج در آشپزخانه است و برای دوباره گرم کردن غذاهای پخته شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخلاف بعضی مایکروفرها، مایکروفر پاناسونیک به ندرت و آهسته آهسته دما را افزایش می‌دهد تا مواد غذایی حساس مانند کره، چربی و شکلات ها نسوزند.

مایکروفر پاناسونیک وسیله ای بی خطر محسوب می گردد،اگر به دستورالعمل‌های سازندگان عمل شود. این محصولات برای گرم کردن و پخت و پز انواع غذاها بی‌خطر و مناسب هستند، با این حال باعث نکات ایمنی و احتیاطی رعایت شود.

مایکروفر پاناسونیک چگونه کار میکند؟

مایکروفر ها در دهه ۱۹۷۰ رایج گشتند و موجب راحتی در فرآیند گرم کردن غذاها شدند.یک اجاق گاز معمولی خیلی آرام غذا را گرم می کند اما یک مایکروفر از امواج رادیویی با قدرت بالا بهره برده تا مواد غذایی یکنواخت و بسیار سریع گرم شوند. مایکروفر پاناسونیک قادر است تا یک تکه گوشت را شش برابر سریعتر از یک اجاق گاز معمولی بپزد. مایکروفرهای پاناسونیک باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند و بلافاصله بدون آنکه منتظر بمانید، گرم می‌شوند.

جعبه فلزی قوی و مستحکم مایکروفر مانع از فرار امواج مضر می شود. مایکروفر ها توسط دستگاهی به نام مگنترون ایجاد و تولید می‌شوند. صفحه چرخاننده مایکروفر بایستی بسیار دقیق ساخته و تولید شده باشد به گونه‌ای که غذا را طوری بچرخاند تا تمامی قسمت های آن گرم شوند. قسمت پشت درب مایکروفر با محافظ روکش فلزی پوشانده شده است تا مانع از فرار امواج مایکروفر به بیرون شود. مایکروفرها بسیار سریع، پر قدرت و کارآمد هستند. این وسایل انرژی گرمایی را مستقیماً به مولکول ها و ذرات ریز غذا منتقل می‌کنند. مایکروفر پاناسونیک مانند تابش نور خورشید غذای شما را گرم میکند.

مایکروفر panasonic
مایکروفر panasonic

طول امواج مایکروفر طول آنها تنها ۵ اینچ تخمین زده شده است

امواج مایکروفر

این امواج منتشر شده از درون دستگاه مایکروفر پاناسونیک دقیقاً همانند موج های مغناطیسی می باشند که از طریق دستگاه هایی نظیر رادیو و یا تلویزیون از درون هوا عبور می‌کنند. حرکت این امواج یک الگوی بالا و پایین نامرئی مغناطیس است که با سرعتی معادل نور در هوا در حال جنبش هستند(۳۰۰ هزار کیلومتر یا ۱۸۶ هزار مایل بر ثانیه) امواج رادیویی دارای سطح تابش بسیار طولانی و درازی هستند، در حالی که امواج ساطع شده از مایکروفر در دسته کوتاهترین امواج قرار می‌گیرند و طول آنها تنها ۵ اینچ تخمین زده شده است.

بعضی نکات

مایکروفر های ساخته شده توسط شرکت پاناسونیک علیرغم اندازه کوچک خود، انرژی زیادی به همراه دارند. یکی از مضرات و معایب این دستگاه آسیب رساندن به سلول و بافت های زنده بدن جانداران است و به همین علت ممکن است برای افراد خطرناک به نظر رسند.

 جعبه های سازنده مایکروفرها را با فلز های قوی طراحی می‌کنند که اجازه عبور اشعه را از خود ندهند. در حالت عادی مایکروفرهای پاناسونیک کاملا بی خطر محسوب می‌شوند.

نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک
نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک

مگنترون برق به امواج رادیویی با طول موج ۱۲ سانتی متر تبدیل می کند.

تبدیل کردن برق به گرما در مایکروفر

در داخل جعبه فلزی مایکروفر پاناسونیک یک مولد به نام مگنترون وجود دارد.هنگامی که شما شروع به پخت و پز غذا می کنید مگنترون برق را از پریز گرفته و آن را به امواج رادیویی با طول موج ۱۲ سانتی متر تبدیل می کند.

 در این هنگام مواد غذایی بر روی قسمت چرخنده جای گرفته و به آهستگی چرخیده تا موج های مایکروفر به نحوی مساوی صرف گرم کردن آن گردند. امواج مایکروفر با عبور کردن از درون مولکول های مواد غذایی امواج را منتشر کرده و باعث گرم شدن غذا می شوند. مولکولهای ارتعاش یافته گرما را در درون خود قرار می‌دهند.هر چه دمای مولکول ها با سرعت بیشتری همراه باشد،

غذای شما داغ‌تر می‌شود. در اجاق گاز معمولی حرارت باید از عناصر گرمایشی مانند شعله آتش به داخل مواد غذایی منتقل شود و این حرارت تولیدی، بیشتر در اطراف پراکنده می‌شود. در واقع مایکروفرها غذا را از داخل به بیرون می پزند و اثری از سوختگی در اطراف آنها دیده نمی شود.به علاوه تمامی قسمت ها یکسان حرارت میبینند.

مایکروفرهای ساخت پاناسونیک قادر نیستند که افزون از یک و یا اینکه دو سانتی‌متر در مواد وارد شوند و بنابراین اگر یک غذای حجیم را می‌خواهید در مایکروفر خود طبخ کنید، معمولا سطح روی آن پخته می گردد. اما خوشبختانه اکثر افرادی که از مایکروفر های پاناسونیک بهره میبرند، برای گرم کردن مواد غذایی با حجم نه چندان زیادی از آن استفاده می‌کنند.

مایکروفر پاناسونیک تا چه میزان کارآمد است؟

ممکن است انتظار داشته باشید که دستگاه مایکروفر ساخته شده شرکت پاناسونیک بسیار بهتر و موثر تر از دیگر ابزار آشپزی باشد؛ به عبارتی شما انتظار دارید انرژی که از کابل برق وارد مایکروفر می شود با قدرت بیشتری تبدیل به گرما شود، مواد غذایی را طبخ کرده و انرژی آن هدر نرود. باید گفت که مایکروفر ساخت پاناسونیک انتظار شما را برآورده نموده است. پخت و پز و گرم کردن مواد غذایی در این مایکروفر بسیار سریع و ارزان تر از پخت و پز با اجاق گاز معمولی است و لازم نیست قبل از شروع پخت، فر را گرم کنید. انرژی کمتری نیز توسط مایکروفر هدر رفته و بیشتر آن صرف گرم کردن غذا می شود.

لینکهای مشابه :

نمایندگی اچ پی

نمایندگی سونی

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>